Policjanci szkolili pracowników kcyńskiego Zakładu Poprawczego

Szkolenie dotyczące środków psychoaktywnych przeprowadzili dla pracowników Zakładu Poprawczego w Kcyni nakielscy mundurowi. Wiedza zdobyta przez słuchaczy ma im pomóc w codziennej pracy wychowawczej.

W ostatnich dniach policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Nakła wspólnie z przewodnikiem psa wyspecjalizowanego w wyszukiwaniu narkotyków odwiedzili Zakład Poprawczy w Kcyni. Celem wizyty mundurowych było przeprowadzenie szkolenia dla pracowników placówki z zakresu środków psychoaktywnych. Szkolenie współprowadziła przedstawicielka nakielskiego Sanepidu, która mówiła o konsekwencjach zdrowotnych zażywania środków odurzających.

Policjanci omówili wybrane środki, ich działanie oraz jak zachowuje się i jakie cechy wyglądu ma osoba, która dany środek zażyła. Nie zabrakło także przypomnienia procedur postępowania w sytuacjach ujawnienia zabronionych substancji przy wychowankach placówki oraz przepisów regulujących odpowiedzialność nieletnich, jak i dorosłych za posiadanie narkotyków.

Przeprowadzone szkolenie miało na celu przekazanie wiedzy, którą wykorzystają pracownicy Zakładu Poprawczego w sytuacji, kiedy będą mieli podejrzenia co do trzeźwości wychowanków.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią