Policjanci z Szubina patrolując miasto przekazują obywatelom maseczki

Maseczki ochronne dla mieszkańców Szubina przekazał policjantom z miejscowego komisariatu Burmistrz miasta. Mundurowi rozdają je osobom, które z różnych względów nie zdążyły jeszcze ich kupić, pouczając jednocześnie o obowiązku noszenia maseczek.

Od wczoraj (16.04.20) obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Obowiązek ten jest kolejnym etapem walki z pandemią koronawirusa. Mundurowi powiatu nakielskiego podczas patrolowania miast i wsi zwracają uwagę, czy przemieszczające się osoby nakaz ten realizują.

Policjanci z Komisariatu w Szubinie otrzymali od Burmistrza miasta maseczki z przeznaczeniem dla obywateli. Wczoraj (16.04.20) patrolując szubińskie ulice funkcjonariusze zwracali uwagę na to, czy mieszkańcy mają maseczki, bądź inne elementy zasłaniające usta i nos. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli się w nie wyposażyć byli pouczani o wprowadzonych nakazach, a dodatkowo policjanci wręczali im maseczki przekazane przez włodarza miasta, informując jednocześnie w jakich sytuacjach należy ich używać.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią