Policyjna kontrola zakończona zarzutami

Zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających oraz za ich posiadanie usłyszał dziś mieszkaniec Szubina po tym, jak podczas kontroli auta, które prowadził znaleziono przy nim narkotyki. Okazało się, że był też pod ich wpływem. Decyzje w sprawie 28-latka podejmie sąd.

Przemieszczający się nakielskimi ulicami ford został zatrzymany do rutynowej kontroli przez patrolowców z miejscowej komendy wczoraj (22.07.20) w południe. Kontrola ta przebiegała początkowo bez większych zastrzeżeń, jednak zachowanie siedzącego za kierownicą 28-latka wydało się mundurowym podejrzane. Mężczyzna był nienaturalnie zdenerwowany, a powody nerwów wyszły na jaw już po kilkunastu minutach.

Jednym z nich z pewnością był fakt, że w portfelu kierowcy mundurowi znaleźli zawiniątko z białym proszkiem, który po wstępnych badaniach okazał się amfetaminą. Drugim, pewnie było to, że 28-letni kierowca forda był pod wpływem zarówno amfetaminy, jak i marihuany, co wykazało badanie narkotesterem.

Mieszkaniec Szubina noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś (23.07.20) usłyszał zarzuty za posiadanie zabronionych środków oraz jazdę pod ich wpływem. Został mu też zatrzymany blankiet prawa jazdy.

Teraz decyzje w sprawie podejrzanego podejmie sąd, który zapozna się z materiałami dowodowymi zebranymi przez śledczych oraz wynikami krwi pobranej od kierowcy, a jemu samemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne