Pomylił drogę z chodnikiem

Kierowca bmw widząc oznakowany radiowóz wjechał na chodnik i nim przemieszczał się wzdłuż drogi. Jaki był powód takiego zachowania sprawdzili szubińscy patrolowcy i okazało się, że 27-latek prawdopodobnie wystraszył się mundurowych, bo wiedział, że ma na sumieniu przestępstwo.

Wczoraj (11.03.21) krótko przed 23:00 szubińscy patrolowcy kontrolowali miasto, kiedy na jednej z ulic zauważyli bmw, którego kierowca kiedy spostrzegł radiowóz, zjechał z trasy i zaczął przemieszczać się chodnikiem. Zachowanie co najmniej dziwne, więc mundurowi postanowili sprawdzić, jaki jest jego powód, a nie można było wykluczyć, że prowadzący auto mężczyzna ma problemy zdrowotne.
Szybko okazało się, że siedzący za kierownicą 27-latek miał się dobrze. A wjechał na chodnik prawdopodobnie dlatego, że wystraszył go widok radiowozu, bo doskonale wiedział co ma na sumieniu.
Personalia mieszkańca powiatu bydgoskiego zostały sprawdzone w policyjnej bazie i wtedy wyszło na jaw, że 27-latek od kilku miesięcy ma wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało, bmw nie miało wymaganych badań technicznych.
Za wykroczenia jazdy po chodniku oraz autem, które nie jest dopuszczone do ruchu, kierowca otrzymał mandaty. Z popełnionego przestępstwa przyjdzie mu tłumaczyć się przed sądem, a za złamanie zakazu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne