Poszukiwani nie unikną zasądzonych kar

Dwóch poszukiwanych zatrzymali w ostatnich dniach policjanci w powiecie nakielskim. Obaj mają do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa z przeszłości i już trafili za kraty, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Realizując polecenia sądów, dotyczące zatrzymań osób uchylających się od odbycia kar za popełnione przestępstwa, mundurowi powiatu nakielskiego na bieżąco namierzają tych, którzy winni przebywać w zakładach karnych, ale sami się do nich nie stawili. Tylko w ostatnich dniach policjanci powiatu nakielskiego zatrzymali dwóch poszukiwanych.

Pierwszego, w jednym z mieszkań we wsi w gminie Nakło, namierzyli dzielnicowi. 36-latek miał do odbycia półtoraroczną karę pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w okresie obowiązywania sądowego zakazu.
Kolejnego, 25-letniego mieszkańca Kcyni, zatrzymali wczoraj (11.03.21), na jednej z ulic w centrum miasta, policjanci z miejscowego komisariatu. Zatrzymany miał na sumieniu włamania oraz inne przestępstwa i decyzją sądu w zakładzie karnym musi spędzić najbliższy rok.

Sprawdzenie personaliów mężczyzn w policyjnej bazie było już jedynie formalnością, która potwierdziła fakt prowadzonych za nimi poszukiwań. Obaj, po wykonaniu niezbędnych czynności, trafili do więziennych cel.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne