Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Wtelno!

Tragicznie rozpoczął się dzisiaj, 15 października 2019 roku poranek dla mieszkańców jednego z domostw przy ul. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie. W pożarze, który rozpoczął się przed szóstą rano, ludzie stracili dach nad głową.
Strażacy otrzymali zgłoszenie około 5:40. Do akcji natychmiast wysłane zostały 4 zastępy straży pożarnej. Po dotarciu pod wskazany adres, strażacy potwierdzili pożar. Ogień był duży i trawił już znaczną część dachu. Na szczęście mieszkańcy domu zdążyli się ewakuować. W trakcie działań strażacy otrzymali informację, że wewnątrz budynku znajdują się dwa psy. Szybka i skuteczna akcja pozwoliła uratować zwierzęta. Brudne, wystraszone, lekko podtrute dymem, ale całe i zdrowe. Zwierzęta już po chwili zapomniały o wcześniejszych przeżyciach i biegały zadowolone po podwórku. Na miejsce pożaru przybył burmistrz Koronowa, Pan Patryk Mikołajewski, który zadeklarował pomoc dla mieszkańców domu.
Przyczyny pożaru wyjaśni dochodzenie. Ogień prawdopodobnie rozpoczął się w pomieszczeniu kotłowni.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Bydgoszczy, zastęp OSP Gościeradz i zastęp OSP Wtelno.

Materiał publikujemy dzięki współpracy z portalem bydgoszcz 998