Poznaliśmy finalistów Nakielskiej Ligi Siatkówki

Poznaliśmy skład wielkiego finału Nakielskiej Ligi Siatkówki sezonu 2023/24. Zagrają w nim Stara Gwardia NTS oraz MiSSM Trzecia Fala, a w meczu o brąz spotkają się Spmedia.pl i Strefa Łochowo.

O MIEJSCA V- VIII

Pol–Ast Bydgoszcz – Kolibry–SKS Olender Wielka Nieszawka 0:2 (23:25, 17:25)

ZŁOTY SET 15:13

AWANS: POL – AST

Pierwsze spotkanie nadzwyczaj łatwo wygrali gracze z Bydgoszczy. Dziś sytuacja uległa odwróceniu – to juniorzy zagrali ze znacznie większą werwą i długimi fragmentami nie pozwalali rywalom dojść do głosu. W pierwszej partii ich przewaga uwidoczniła się od samego początku (11:6, 22:15), a drobny kryzys w końcówce sprawił jedynie, że trener Damian Łaski zmuszony był wziąć czas. 25:23 i pierwszy krok do złotego seta wykonany. Drugi był łatwiejszy, bowiem siatkarze Pol – Ast nie mogli odnaleźć właściwego rytmu i poza Pawłem Krajewskim nikt nie prezentował dobrej dyspozycji – a to było za mało na skuteczne Kolibry. Złoty set okazał się być wojną nerwów, w której główna rolę odgrywali Krajewski oraz Jan Streich. Pierwszego meczbola w emocjonującej końcówce miała Bydgoszcz, a spotkanie zakończył Paweł Gomulak – co oczywiste w jego przypadku – skutecznym blokiem. Tym samym Pol – Ast za tydzień powalczy o najlepszą lokatę w historii występów w NLS, a Kolibrom pozostanie walka o siódmą pozycję.

I PÓŁFINAŁ

MiSSM Trzecia Fala – Spmedia.pl 2:0 (25:21, 25:14)

AWANS: MiSSM

Wzmocnieni w znaczący sposób gracze Spmedia.pl mieli chrapkę na awans do finału, jednak MiSSM wybiła im te marzenia z głów. Fala grała niemal bezbłędnie, znakomicie w defensywie (brawa dla Jakuba Majewskiego za obronę sezonu), a jej atak rozkładał się równomiernie. Małe problemy miała jedynie na samym początku (4:9), ale potem rozpędziła się i była nie do zatrzymania. Powtórzyła się sytuacja sprzed tygodnia, kiedy to po przegranym pierwszym secie z zawodników Spmedia.pl zeszło powietrze. W drugim byli cieniem samego siebie. W szeregach przeciwników zaś perfekcyjny występ zanotował Arkadiusz Kaluska, który podsumował całe spotkanie, zdobywając ostatni punkt przebiciem sposobem dolnym. Warto zaznaczyć, że podobnie jak w drugim półfinale atmosfera na trybunach była rewelacyjna i stanowiła świetną reklamę rozgrywek. Oby w ostatniej kolejce było podobnie!

II PÓŁFINAŁ

Strefa Łochowo – Stara Gwardia NTS 0:2 (18:25, 21:25)

AWANS: STARA GWARDIA NTS

Niesamowicie zmobilizowana Strefa nie przegrała tego meczu w szatni i podjęła rękawicę. Niestety, mimo że ambicja i waleczność była ich atutem, to okazało się to za mało na poukładana grę Starej Gwardii. W obydwu setach Łochowo dotrzymywało kroku rywalom tylko do ich połowy, później zaznaczała się przewaga bardziej utytułowanych graczy. Po raz kolejny okazało się, że siatkówka to gra zespołowa, a sam Mateusz Krupiński takiego meczu nie wygra. Miał on za małe wsparcie wśród kolegów; w decydujących momentach NTS wrzucał drugi bieg i obnażał niedoskonałości w grze rywali. Znów nie zawodził Andrzej Manowski, który wzorowo współpracował z parą Rogaliński – Ruciński na środku, co ułatwiało zadanie również skrzydłowym. Strefa pokazała jednak ogromne serce do gry i udowodniła, że zaangażowaniem można wiele ugrać. Pozostanie im walka o brąz i wydaje się, patrząc na ostatnie tygodnie, że nie są bez szans w meczu z Spmedia.pl Gwardia natomiast to dobrze naoliwiona maszyna, którą ciężko będzie powstrzymać nawet Trzeciej Fali. Tak czy siak, zapowiadają się wielkie emocje, na których przeżywanie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki już za tydzień od 10.00.

Wczorajsi – Volleyball Team Mrocza 2:0 (25:16, 25:21)

AWANS: WCZORAJSI

Mroczanie znów mieli kłopot ze skompletowaniem składu, więc było jasne, że doprowadzenie do złotego seta będzie mało realne. Niestety, przewidywania okazały się prawdziwe. VolleyballTeam długimi fragmentami grał tak, że aż żal było patrzeć. Wczorajsi wykorzystywali niedokładne przyjęcie rywali, sami bezlitośnie punktując czy to ze skrzydeł, czy to ze środka siatki. W obydwu setach ich przewaga nie podlegała dyskusji, zagrywką kąsał Marceli Adasiak, a atakiem Mikołaj Garbaciak. Mrocza odpowiedziała jedynie miniserią przy serwisie Pawła Smolarza, ale to było zdecydowanie za mało, aby myśleć o wygranej. Wczorajsi zmierzą się za tydzień z Pol – Ast – ze względu na chimeryczność obu ekip trudno jest wytypować zwycięzcę tego pojedynku, podobnie jak w przypadku meczu o 7. lokatę pomiędzy Mroczą a Kolibrami.