Promocja Legend Nakielskich za nami

W czwartek, 28 listopada 2019 r. w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbyła się promocja książki Anny Sergott „Legendy nakielskie”. Spotkanie było okazją do przekazania podziękowań Annie Sergott – autorce Legend, Krzysztofowi Kamilowi Przygodzie – autorowi ilustracji oraz Lucynie Żygowskiej – korektorce.

Publikacja powstała w oparciu o poprzednie wydanie – „Legendy Krajny Nakielskiej”, jednak w przeciwieństwie do niego w całości poświęcona jest Gminie Nakło nad Notecią. Okazją ku temu jest oczywiście obchodzone w tym roku 720-lecie nadania praw miejskich naszemu miastu. „Legendy nakielskie” to zbiór 10 legend, wśród których trzy są premierowe. Dwie dotyczą najstarszych dziejów naszego grodu, a jedna zapomnianej tradycji zawierania ślubów w czarnych sukniach.

„O tym jak Nakło zostało miastem” przybliża przygody trójki spiskowców, którzy chcieli zadać koniec niesprawiedliwym rządom nakielskiego kasztelana Wojsława.

„Konik nakielski” opowiada historię chłopca, który był naznaczony darem widzenia duchów i dawnych bogów. Gdy zachorował i zmarł jego przyjaciel, a wkrótce rozchorowała się jego siostra postanowił udać się do Nyji – bogini śmierci.

„Dlaczego na Krajnie panny młode szły do ślubu w czarnych sukniach” to z kolei opowieść pełna grozy, rzuconej klątwy, tragicznie kończących się miłości, które w podstępny sposób kończą się dzięki czarnej sukni.

Zapraszamy do zakupu książki. Cena to tylko 25 zł

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią