Przedszkolaki z Tęczowego Wzgórza odwiedziły nakielskich policjantów

Dzieci z przedszkola Tęczowe Wzgórze bacznie przyglądały się pracy nakielskich mundurowych i z zaciekawieniem oglądały pomieszczenia komendy. Przewodnikami maluchów byli policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Wczoraj (14.11.19) w nakielskiej komendzie gościły dzieci z przedszkola Tęczowe Wzgórze z Nakła. Opiekę nad maluchami podczas wycieczki po jednostce sprawowali policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch.

Na początek przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca oficera dyżurnego jednostki. Miały okazję posłuchać w jaki sposób policjanci pełniący służbę na terenie miasta porozumiewają się z dyżurnym, a także dowiedzieć się jakie zgłoszenia najczęściej wpływają na stanowisko kierowania. Policjanci opowiedzieli też na czym polega praca policjanta w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Następnie dzieci przeszły na plac jednostki gdzie obejrzały policyjne radiowozy. Odważniejsi chętnie siadali za kierownicą oznakowanego radiowozu, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy mundurowy.

Przedszkolaki poznały także przewodnika policyjnego czworonoga i jego podopiecznego. St. asp. Łukasz Król opowiedział o swojej pracy, ale też zaprezentował umiejętności swojego pupila, przestrzegając jednocześnie, aby dzieci nigdy nie bawiły się z obcymi zwierzętami.

Po zwiedzaniu pomieszczeń biurowych, w których pracują policjanci przyszedł czas na lekcję. Podczas krótkiej pogadanki profilaktycznej mł. asp. Wrzeszcz przypominała dzieciom zasady ruchu pieszych i wspólnie z nimi ćwiczyła przepisy na miasteczku ruchu drogowego.

Na pamiątkę wizyty w komendzie dzieci otrzymały kolorowanki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.    

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią