Rolkarze przejechali 35 kilometrów w ramach Nightskating Kujawy w Bydgoszczy

Ponad 170 rolkarzy spotkało się piątkowej nocy aby pojeździć po ulicach Bydgoszczy. Uczestnicy Nightskating Kujawy przejechali 35 kilometrów nocą rozpoczynając i kończąc jazdę na rolkach w parku im. Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy.

Organizatorem tej inicjatywy było Stowarzyszenie Nightskating Kujawy. Tuż przed startem Przewodnicząca zgromadzenia Pani Paulina Broniecka powitała wszystkich uczestników Nightskating Kujawy Bydgoszcz i przypomniała najważniejsze punkty regulaminu ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo podczas jazdy na rolkach.

Spotkaliśmy się po to aby popularyzować rozwój sportów wrotkarskich na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jazda na rolkach jest jednym ze środków transportu w mieście i musi być bezpieczna– mówiła do rolkarzy Paulina Broniecka.

Nightskating Kujawy w Bydgoszczy miał na celu zwrócenie uwagi na obecność rolkarzy i ich potrzeby. Liderka rolkarzy podkreśliła, że nocny przejazd po ulicach miasta był także zwróceniem uwagi na potrzebę uchwalenia przepisów uznania statutu rolkarza jako uczestnika ruchu drogowego, gdyż do tej pory osoby jadace na rolkach traktowane sa jak osoby piesze.

Trasę przebiegu zabezpieczali policjanci wraz z grupą specjalnych rolkarzy zabezpieczających każde skrzyżowanie. Kolumnę rolkarzy zamykała karetka z ratownikami medycznymi na pokładzie. Organizatorzy zadbali o rolkarzy, którzy posiadają podstawowe umiejętności dla których przygotowano 8 kilometrową trasę kończącą się na rondzie Grunwaldzkim w Bydgoszczy. Pozostali uczestnicy pokonali łącznie 35 kilometrów. Warto zauważyć, że przejazd rolkarzy ulicami Bydgoszczy spotkał się z miłą reakcją przechodniów i zrozumieniem innych uczestników ruchu drogowego.

W imprezie udział wzięli sympatycy jazdy na rolkach z  Kcyni, Nakła i Sadek.

Tekst. Robert Koniec 

fot. Organizator

autor filmu: Sławek