Ruszają nabory do klas siatkarskich w Nakle nad Notecią

Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle planowane jest utworzenie klasy IV sportowej o profilu siatkówki. Planujemy również nabór uzupełniający do istniejącej już klasy VI. Od września, nowego roku szkolnego 2020/2021, planujemy kontynuację szkolenia dzieci we współpracy z klubem NTS Trójka. W tworzonej klasie sportowej uczniowie będą mieli zwiększoną liczbę zajęć w-f, które będą przeznaczone na kształtowanie ogólnej sprawności oraz ukierunkowanych umiejętności siatkarskich. W ramach wychowania fizycznego uczniowie przez cały okres nauki będą mieli również zajęcia z pływania, obozy oraz udział w wielu zawodach sportowych.

Jako jeden z trzech ośrodków w województwie klub i szkoła biorą udział w projekcie PZPS-u – Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS), dzięki czemu obecni uczniowie osiągają wielkie sukcesy w skali ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Uczniowie klas sportowych w Trójce zdobyli w ostatnich latach m.in.Mistrzostwo Polski w Siatkówce Plażowej w kategoriach młodzik, kadet, junior oraz brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików, a wywalczone 2 lata temu Mistrzostwo Polski szkół gimnazjalnych zaowocowało uczestnictwem w Mistrzostwach Świata Szkół w Brnie.

Zawodnicy w trakcie szkolenia uczestniczą też w licznych turniejach ogólnopolskich oraz obozach sportowych. Organizując szkolenie, pragniemy zachęcić dzieci do sportu jakim jest siatkówka, a jednocześnie wykorzystać potencjał motoryczny dzieci (wzrost, skoczność) bardzo często marnowany w innych dyscyplinach.

Wszystkich chętnych uczniów i ich rodziców zapraszamy do składania podań w sekretariacie szkoły (wzór do pobrania na stronie internetowej szkoły). Termin zgłoszeń mija 6 marca 2020r.

Testy sprawnościowe odbędą się 10 marca chłopcy oraz 11 marca dziewczynki o godzinie 17:00 w sali ZSP3 w Nakle, ul. Mrotecka 1a.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy rodziców do kontaktu z koordynatorem SOS w Nakle – Arturem Sierzchułą – tel.501 66 99 13 lub e-mail: aciud2@wp.pl

NTS Trójka Nakło