Salony gier w Ciechocinku i Sępólnie Krajeńskim zlikwidowane

398
  • 10 urządzeń pozwalających na prowadzenie nielegalnych gier hazardowych zatrzymała kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).
  • Za urządzanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grożą surowe kary.

W trakcie realizacji czynności służbowych związanych ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS ujawnili dwa lokale, w których urządzano nielegalne gry hazardowe.

Pierwsza z jaskiń hazardu zlokalizowana była w centrum Ciechocinka i od razu wzbudziła podejrzenia mundurowych KAS. Punkt był bowiem zamknięty z zewnątrz dla osób postronnych, a witryny oklejone zostały folią uniemożliwiającą widzenie tego, co znajduje się w środku. To spowodowało, że funkcjonariusze podjęli decyzję o interwencji. Ich przypuszczenia potwierdziły się, ponieważ w lokalu ujawnili 6 zestawów  komputerowych do urządzania gier hazardowych. Nielegalnym salonem gier zarządzała 19-letnia kobieta. W jej telefonie komórkowym funkcjonariusze odkryli aplikację umożliwiającą zdalne kredytowanie poszczególnych stanowisk komputerowych. Fakt ten tylko potwierdził, że w lokalu były organizowane nielegalne gry hazardowe.

Kolejny salon gier mundurowi z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego  ujawnili  w Sępólnie Krajeńskim. Lokal już wcześniej był pod ich obserwacją. Wiadome więc było, że posiada liczne zabezpieczenia utrudniające dostanie się do wewnątrz. Pomimo kamer zewnętrznych i zamka elektromagnetycznego z systemem selekcji klientów, funkcjonariusze podjęli czynności kontrolne. W ich wyniku ujawniono i zabezpieczono 4 urządzenia komputerowe do urządzania nielegalnych gier hazardowych, router, rejestrator cyfrowy monitoringu oraz gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych. Do sprawy przesłuchano również dwudziestolatkę prowadzącą salon gier oraz przebywających w nim 6 klientów.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać za pośrednictwem  Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS nr 800 060 000 oraz na adres e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl

źródło: KAS Bydgoszcz