„Satysfakcja tkwi w wysiłku, nie w osiągnięciu. Pełen wysiłek to pełne zwycięstwo”

W trudnych warunkach przyszło nam podjąć decyzje o zakończeniu tego sezonu pływackiego. Nieco przedwcześnie, ale w obecnej sytuacji pandemii nie jesteśmy wstanie zapewnić warunków do prawidłowego rozwoju i treningów pływackich. Najważniejsze dla nas sportowe imprezy pływackie zostały odwołane a nasza kochana pływalnia nadal jest zamknięta. Mimo takich okoliczności należy uznać sezon  do bardzo udanych. Uczestniczyliśmy w wielu zawodach pływackich a nasi reprezentanci zdobywali czołowe lokaty.

Z chęcią wracamy do minionych chwil, które dawały nam wiele radości i emocji. Sens naszej pracy zawierają słowa M. Gandhiego, który mówił, że ”Satysfakcja tkwi w wysiłku, nie w osiągnięciu. Pełen wysiłek to pełne zwycięstwo”. Tak też czujemy, że serce i praca, którą wkładali nasi zawodnicy na treningach oraz walka na zawodach pozwalała czuć nam pełnie satysfakcji, dawała  motywację w dążeniu do coraz to lepszych rezultatów.

Kilka danych statystycznych obrazuje ogrom włożonego wysiłku i pełnie „zwycięstwa”. W okresie od września 2019 do marca 2020 nasi reprezentanci startowali w 17 imprezach pływackich zdobywając łącznie 148 złotych, 118 srebrnych i 94 brązowych medali. Uczestniczyliśmy w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów, gdzie udane występy zaliczyli nasi pływacy. Potwierdziliśmy swoje sukcesy również w zawodach szkolnych, gdzie historycznie drużynowo udało się wywalczyć wicemistrzostwo województwa  kujawsko – pomorskiego na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.  Swoją formę mieliśmy potwierdzić w sezonie letnim, ale niestety nie udało się go dokończyć z powodu pandemii.

W związku z powyższym kierujemy swoje słowa podziękowań, do wszystkich, którzy na co dzień z nami współpracowali. Zaczynamy od samych zawodników, którzy na treningach i szkolnej pracy w klasach pływackich angażowali swoje serce i wkładali ogromny wysiłek by sprostać wymaganiom szkoleniowym. Ich rodzicom za wychowanie do sportu, pomoc i doping na zawodach. Dziękujemy władzom samorządowym i powiatowym na czele z Burmistrzem Sławomirem Napierałą i Starostą Tadeuszem Sobolem za coroczne wsparcie klubu w konkursach dla organizacji samorządowych i tworzenie warunków do rozwoju sportu.  Nie zapominamy również o dyrektorach szkół podstawowych, Pani Annie Maćkowskiej i Panu Tomaszu Rompalskim,  z którymi od lat współpracujemy i którzy zawsze otwarcie patrzą na nasze pomysły, zawody, obozy. Dziękujemy kierownictwu Krytej Pływalni Naquarius Pani Annie Mrozek i Kamili Jerzakowskiej oraz Nakielskiemu Ośrodkowi Kultury za nienaganną współpracę, zaangażowanie i wspieranie rozwoju nakielskiego pływania.

Na samym końcu w imieniu Zarządu Klubu słowa podziękowania kierujemy do wszystkich instruktorów i trenerów pływania, którzy przez swoje zaangażowanie, postawę i pasję do sportu zarażają i kształcą kolejne pokolenia pływaków. To dzięki ich determinacji w klubie prowadzimy grupy przedszkolne, naukę i doskonalenie pływania oraz grupy treningowe. Łącznie to już ponad 250 młodych adeptów pływania. Dziękujemy naszym instruktorom Pani Ewie Młynarczyk, Pani Bogusławie Kopras, Pani Darii Brukwickiej, Panu Pawłowi Juszczakowi i Panu Michałowi Stachowskiemu. Trenerom Pani Hannie Pietrasz – Kowalskiej , której serdecznie gratulujemy ukończonego kursu i Panu Marcinowi Kulińskiemu.

Jeszcze raz wszystkim i za wszystko dziękujemy a pływakom gratulujemy. Pamiętajcie, że nie przekonanie a wiara jest motorem zwycięstwa.

materiał: Marcin Kuliński, UKS Czwórka Nakło