Sport jest kobietą – zajęcia z mistrzyniami

O dobrą kondycję fizyczną i zdrowie należy dbać w każdym wieku. Do codziennych ćwiczeń namawia Otylia Jędrzejczak, która wspólnie z najlepszymi polskimi zawodniczkami organizuje cykl zajęć edukacyjno-sportowych dla nastolatek, ich mam i babć. Pierwsze takie spotkanie odbyły się wczoraj (21 września) w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce (powiat toruński). Była to okazja, by poćwiczyć z trenerką personalną, wysłuchać rad psychologa sportowego oraz wziąć udział w wykładach motywacyjnych. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

– Chcemy, by córki, mamy i babcie motywowały się wzajemnie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu. Łączymy pokolenia i pokazujemy, że każdy może poprawić jakość swojego życia fizycznego i psychicznego, bez względu na wiek  – mówi o swoim projekcie Otylia Jędrzejczak.

Sport wpływa nie tylko na nasze zdrowie fizyczne. Najważniejsze w tym wszystkim jest budowanie dobrych relacji i budowanie tej wspólnoty, o którą teraz tak bardzo trzeba zabiegać – podkreślił wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

W zajęciach wzięło udział ponad 100 kobiet w wieku 12-65 lat. Do codziennej aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego stylu życia motywowały mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska w biegach sztafetowych na igrzyskach w Tokio Natalia Kaczmarek, wicemistrzyni świata w rzucie młotem Joanna Fiodorow, mistrzyni Europy w koszykówce, olimpijka z Sydney Patrycja Czepiec-Golańska oraz najlepsza polska pływaczka Otylia Jędrzejczak. Wśród prowadzących wykłady i warsztaty znalazły się także psycholog sportowy Beata Mieńkowska i Klaudia Koźbiał, trenerka przygotowania motorycznego i instruktorka fitness.

W tym roku organizatorzy przygotowali jeszcze dwa takie spotkania – w Staszowie w województwie świętokrzyskim (październik) i w Zduńskiej Woli w Łódzkiem (listopad).

Projekt „Śniadanie Mistrzyń – Sport jest Kobietą” realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Partnerem jest Polskie Stowarzyszenie Sportu Kobiet.

Więcej informacji na stronie sniadaniemistrzyn.pl

To nie pierwszy projekt edukacyjno-sportowy skierowany do dziewcząt realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak. W czerwcu w Rypinie odbyły się zajęcia wychowania fizycznego dla uczennic ostatnich klas szkół podstawowych i średnich, które poprowadziło pięć mistrzyń olimpijskich i wielokrotnych medalistek. Wspólna gimnastyka miała przekonać nastolatki, że warto uprawiać sport i uczestniczyć w szkolnych zajęciach wychowania fizycznego. Organizację wydarzenia wsparł finansowo samorząd województwa

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcia: Zajęcia w ramach projektu „Śniadanie mistrzyń”, fot. Paweł Skraba