„Srebrne pasmo” dla Chóru Semper Fidei z Nakła nad Notecią

Wczoraj, 23 października 2021 roku w Chełmnie odbył się XIII Ogólnopolski Turniej Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni, w którym wystąpił Chór Semper Fidei z Nakła nad Notecią pod dyrygenturą Mirosławy Maison.

Zespół został powołany przez ówczesnego wikariusza parafii ks. Henryka Dziemińskiego jesienią 2015 roku przy parafii p.w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle nad Notecią. Nieco później pieczę nad zespołem przejęła pani magister Mirosława Maison absolwentka Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, która jest również artystką chóru Opery NOVA oraz członkiem i prezesem chóru NADZIEJA. Zespół bierze czynny udział w koncertach i przeglądach organizowanych na terenie całej Polski.
Do tej pory zdobył:
– Brązowe Pasmo w XII Ogólnopolskim Konkursie kolęd i Pastorałek w Chełmnie w 2017 roku,
– wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej „PATER NOSTER” w Strzepczu w 2018 roku,
– Srebrny Dyplom na V Bałtyckim Konkursie Chórów „POMERANIA CANTAT” w Koszalinie w 2019 roku.
– Brązowe pasmo w XII Ogólnopolskim Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni w 2020 roku.

Wczoraj, nakielski chór zdobył kolejne trofeum „Srebrne pasmo” XIII Ogólnopolskiego Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni 2021, który wykonał cztery konkursowe utwory: Sł. Pieśń nad Pieśniami, muz. Jacek Sykulski – Ukaż mi Panie swą twarz, Sł. Psalm 145, muz. Paweł Bębenek – Niechaj Cię Panie, Piotr Czajkowski – Swiatyj Boże i Piotr Jańczak – Kyrie.                                                                                                                                 Chór Semper Fidel w imieniu całego naszego chóru pragniemy podziękować naszej dyrygent, pani mgr Mirosławie Maison, za jej poświęcenie i wielkie serce, które wkłada w naszą pracę oraz za wiarę w nasze możliwości i talenty. Dziękujemy również ks. Proboszczowi Tadeuszowi Michalak za możliwość rozwijania się przy parafii. Szczególne podziękowania kierujemy do sympatyków naszego chóru za trzymane kciuki, modlitwę i życzliwe słowa.

Gratulujemy

opracował: Zbigniew Kubisz