Starosta przedstawił informację o zachorowaniach i szczepieniach

830

Podczas dzisiejszej XVII sesji Rady Powiatu Nakielskiego starosta nakielski Tadeusz Sobol przedstawił informację o sytuacji związanej z koronawirusem na terenie powiatu nakielskiego. Dane do przedstawionej informacji pochodziły z Ministerstwa Zdrowia, Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie oraz Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią. Od początku lutego na terenie powiatu nakielskiego stwierdzono 425 zachorowań na covid-19. W tym samym okresie zmarło 10 osób. Trwają także szczepienia. W tym tygodniu przez Nowy Szpital w Nakle i Szubinie zaszczepionych zostanie m.in. 50 nauczycieli oraz 60 seniorów. Występują pewne problemy ze szczepieniem nauczycieli, którzy są zarejestrowani, mają wyznaczony termin, ale nie przychodzą. Odnotowano kilka takich przypadków. Na dzień dzisiejszy nie wszyscy zostali jeszcze zaszczepieni z grupy „0”. Zaszczepieni wcześniej z grupy „O” zostali  zaszczepieni ponownie.

Jeżeli chodzi o mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią, to na 73 mieszkańców zaszczepiono już dwukrotnie 64 mieszkańców, 6 mieszkańców otrzymało pierwszą dawkę w tym 3 nowych. Trzech mieszkańców na razie nie zostało zaszczepionych ze względu na przeciwwskazania zdrowotne. Na 68 pracowników do szczepienia zgłosiło się 50, którzy już zostali zaszczepieni dwukrotnie.

Starosta zdementował pojawiające się informacje w przestrzeni publicznej o zmarnowanych szczepionkach. Zapewnił, że w Nowym Szpitalu w Nakle nad Notecią wszystkie szczepionki zostały wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem.

tekst i zdjęcie: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).