Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim ogranicza możliwość osobistego załatwiania spraw

Szanowni Mieszkańcy, na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, informujemy, że Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim od dnia 3 listopada 2020 roku ogranicza możliwość osobistego załatwiania spraw.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo, na podstawie zawartych w Rozporządzeniu Rady Ministrów wytycznych dotyczących pracy zdalnej oraz zachowania rygorów sanitarnych, wprowadziliśmy limity dotyczące liczby osób przebywających w budynku urzędu. Limity te są uzależnione od powierzchni miejsca wyznaczonego do obsługi. Do budynku można wejść wyłącznie głównym wejściem. Każda osoba wchodząca do budynku musi mieć środki ochrony osobistej w postaci maseczki. Na parterze oraz na piętrach umieszczone są urządzenia z płynem do dezynfekcji rąk. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób (co najmniej 2 metry).

Przed przybyciem do Starostwa Powiatowego, prosimy o kontakt telefoniczny z Sekretariatem tel. 52-388-13-00 lub bezpośrednio z wydziałem, do którego zamierzają się Państwo udać – zachęcamy Państwa do zdalnego załatwiania spraw urzędowych.

Przy bocznym wejściu do Urzędu nadal funkcjonuje skrzynka podawcza, w której można pozostawić wnioski, podania, deklaracje, zwrotne potwierdzenia odbioru pism i itp. do tutejszego Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim i Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Sępólnie Krajeńskim.

Skrzynka znajduje się w pomieszczeniu wejścia bocznego Urzędu Miejskiego – od strony Centrum Medycznego SPAMED.

Dodatkowo, na stronie: www.gov.pl znajdują się informacje i filmy instruktażowe dotyczące spraw i sposobu załatwienia ich przez internet. Zachęcamy do zapoznania się z serwisem: Urząd zawsze otwarty – e-Polak potrafi. Można dowiedzieć się z niego m.in. jak załatwić formalności związane z kupnem lub sprzedażą samochodu, a także co to jest pismo ogólne i jak je wysłać.

Starosta Sępoleński – Jarosław Tadych