Startuje nowa edycja „Mam talent!”

Najbardziej widowiskowe talent-show w Polsce powraca! Szalona eskapada Agnieszki Chylińskiej, Małgorzaty Foremniak i Agustina Egurroli ponownie przyniesie emocje, na które widzowie czekali cały rok! W tym programie nie ma ograniczeń. W 1 odcinku nowej edycji pojawi się zespół „Na górze”, który powstał w Domu Pomocy Społecznej. Czy uda im się przekonać do siebie jurorów?
„Mam talent!” to nie tylko trampolina do kariery, ale przede wszystkim idealna okazja by spełnić marzenia. Jesienią po raz pierwszy w historii programu zobaczymy między innymi pokaz gry na kryształowych misach. W zdumienie wprawi nas popis piloxingu, show rżnięcia drewna na czas oraz żonglerka cigarboxami. Na scenie wystąpią zjawiskowi akrobaci, liczne grupy taneczne oraz młodzi i zdolni wokaliści. Nie zabraknie także burleski, pole dance, czy football freestyle! Będą wzruszenia i zaskoczenia, wielkie zwycięstwa, ale i spektakularne porażki.
Małgorzata Foremniak, Agustin Egurrola i Agnieszka Chylińska (fot. TVN/Mirosław Sosnowski)
Wśród uczestników pierwszego castingu znalazł się zespół „Na górze”. Powstała w Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie (gmina Kaczory, powiat pilski) grupa wydała już sześć płyt. Gościnnie w ich utworach pojawił się między innymi Czesław Mozil. Ich muzyka bywa określana jako free rock, punk’n’roll lub neo punk. Im samym najbardziej podoba się określenie ogniskowy i piosenkowy punk. Za najważniejszą nagrodę, jaką dostali uważają Złotego Gołębia, przechodnią statuetkę Organizacji Narodów Zjednoczonych, którą otrzymali w 2016 roku. Wyróżnienie otrzymują tam osoby i grupy, które zwracają publiczną uwagę na podstawowe prawa godności i szacunku dla każdego człowieka. „Na górze” grają razem od 1994 roku. Określają się jako „grupa półsprawna” – w ich zespole znajdują się zarówno „osoby, które przez wyrozumiałe społeczeństwo są uznawane za niepełnosprawne”, jak i muzycy pełnosprawni. Nigdy nie brali udziału w żadnym talent-show. W „Mam talent!” mają zamiar świętować swoje 25-lecie kariery. Czy uda im się podbić serca jurorów i wygrać 300 tysięcy złotych?
Marcin Prokop i Szymon Hołownia (fot. TVN/Mirosław Sosnowski)
W premierowym odcinku nowej edycji wystąpią także 12-letni Axel Drop (wokalista), Cyrk Partolini (kabaret), Maciej Kulhawik (iluzja), Mateusz Bielecki (rap), Katarzyna Świech (pole dance), Tomasz Baran (baseball freestyle), Ana Andrzejewska (wokalistka), Marysia i Julian (duet akrobatyczny) oraz Kapela Polandia (zespół wokalno-instrumentalny). Po raz pierwszy widzowie zobaczą także show rżnięcia drewna na czas przygotowany przez Team Timber.
Emisja 1 odcinka już w sobotę 7 września o godz. 20:00 w TVN!

Adrian Jabłoński