Strażacy z OSP w Kcyni zostali objęci kwarantanną. Czują się dobrze

Od czwartkowego wieczoru pięcioro strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni zostało objętych kwarantanną. Odizolowani od podziału bojowego przebywają na piętrze remizy przy ulicy Libelta w Kcyni. Decyzję o kwarantannie otrzymali od nakielskiego sanepidu, po tym jak okazało się, że druhowie mieli kontakt z ratownikiem medycznym. Dyżurujący w Kcyni ratownik swój poprzedni dyżur spędził z innym ratownikiem, jak się później okazało zarażonym koronawirusem.

Ratownik medyczny pracujący w Kcyni, gdy tylko dowiedział się drogą telefoniczną o tym, że jego kolega ma pozytywny wynik testu został poddany kwarantannie. Decyzją sanepidu kwarantanną zostali objęci także strażacy OSP w Kcyni, którzy mieli styczność z dyżurującym ratownikiem medycznym.

Bardzo ważną informacją dla mieszkańców jest to, że w tym dniu strażacy z Kcyni rozdawali maseczki seniorom. Na szczęście dla całej zaistniałej sytuacji Prezes OSP Kcynia pan Robert Napierała, który także został objęty kwarantanną kontakt z ratownikiem medycznym miał w godzinach popołudniowych, czyli już po akcji rozdawania maseczek.

Informujemy, że kwarantanna pięciu strażaków nie ma wpływu na dyspozycyjność bojową jednostki OSP w Kcyni, która w każdej chwili gotowa jest do alarmowego wyjazdu. Pomieszczenia socjalne i karetka zostały odkażone i inna obsada dyżurujących ratowników medycznych funkcjonuje zgodnie ze swoimi zadaniami.

Jak informują nas strażacy objęci kwarantanną czują się dobrze i dziękują za wszelkie objawy wsparcia.

tekst i fot. Robert Koniec