Świętowano jubileusze małżeńskie w Szubinie

Pary małżeńskie, które przeżyły razem w jednym związku 50 lat i więcej są nagradzane na mocy ustawy o orderach i odznaczeniach medalem za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  21 sierpnia 2019r, w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Szubinie odbyła się niezmiernie miła uroczystość wręczenia medali trzem parom.

Platynową – 55 rocznicę ślubu obchodzili:

Państwo Barbara i Bogdan Kautz,

Złote gody – 50 rocznicę ślubu obchodzili:

Państwo Irena i Jan Homeja

Państwo Jadwiga i Józef Plucińscy

Dostojnych Jubilatów i przybyłych na uroczystość gości powitała Pani Danuta Musiał Kierownik USC kierując słowa pełne uznania i wdzięczności za okazywaną przez lata małżeństwa miłość, szacunek i wzajemne zrozumienie. Następnie Pan Mariusz Piotrkowski Burmistrz Szubina oraz Pani Anna Kijowska Przewodnicząca Rady Miejskiej złożyli życzenia i gratulacje podkreślając, że Platynowa – 55 rocznica ślubu i Złote gody – 50 rocznica ślubu to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku i więcej.

Kulminacyjnym punktem uroczystości była dekoracja małżonków medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP. Wzniesiono toast, odśpiewano tradycyjne „Sto lat”, oraz wręczono okolicznościowe upominki i kwiaty.

Po zakończeniu części oficjalnej zaproszono Jubilatów wraz z Rodzinami na   słodki poczęstunek i chwilę wspomnień. Jubilaci dzielili sie receptami na udany związek małżeński.

Dziękujemy bardzo Dostojnym Jubilatom i ich Rodzinom za udział w uroczystości, życzymy kolejnych jubileuszy w zdrowiu i otoczeniu najbliższych.

Natalia Jaroszewska – UM Szubin

zdjęcia: Piotr Bembenek