Szansa na staż w Brukseli

Jeśli chcesz poznać codzienne funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego, zdobyć nowe kontakty i blisko miesięczne doświadczenie w pracy przy europejskich projektach, jest na to szansa. Do 12 lutego trwa nabór na staże w Brukseli, które kierujemy do pracowników jednostek samorządu terytorialnego naszego regionu. Informacje o naborze na www.ekip.kujawsko-pomorskie.pl

Staż w brukselskich biurach to szansa dla osób, które chcą od wewnątrz poznać działania instytucji Unii Europejskiej i zdobyć nowe umiejętności, przydatne w dalszej karierze zawodowej – mówi marszałek Piotr Całbecki

Program staży w Biurze Regionalnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli oraz w biurach Parlamentu Europejskiego realizowany jest od 2013 roku. Staże organizuje Urząd Marszałkowski we współpracy z kujawsko-pomorskimi europosłami Radosławem Sikorskim i Kosmą Złotowskim, oraz Kujawsko-Pomorskim Stowarzyszeniem Europa Kujaw i Pomorza. Do tej pory skorzystało z nich 44 pracowników administracji publicznej.

Staże skierowane są do pracowników samorządów w regionie, ich jednostek organizacyjnych (m.in. placówek edukacyjnych i kulturalnych) oraz organizacji pozarządowych, zrzeszonych w Kujawsko-Pomorskim Samorządowym Stowarzyszeniu Europa Kujaw i Pomorza. Należą do niego 52 podmioty – gminy miejskie i wiejskie, starostwa powiatowe oraz Urząd Marszałkowski (lista wszystkich członków).

Najbliższy staż w Biurze Regionalnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli rozpocznie się 9 marca i potrwa do 3 kwietnia. Nabór kandydatów trwa do 12 lutego. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu drogą elektroniczną (ekip@kujawsko-pomorskie.pl) lub telefonicznie: 56 699 55 24.

W tym roku następne staże w Brukseli odbywać się będą w terminach:

  • 9 marca – 3 kwietnia;
  • 27 kwietnia – 5 czerwca;
  • 7 września – 16 października;
  • 26 października – 4 grudnia.

Podczas blisko miesięcznego pobytu w stolicy Belgii stażystki poznają codzienną pracę biur, uczestniczą w konferencjach, seminariach i briefingach, monitorują publikacje najnowszych aktów prawnych Unii Europejskiej, tworzą sieci nowych kontaktów i pracują nad umacnianiem pozytywnego wizerunku naszego województwa za granicą.

W programie biorą udział osoby z przynajmniej rocznym stażem pracy, które komunikatywnie posługują się językiem angielskim i pozytywnie przeszły tekst wiedzy na temat Unii Europejskiej.

Więcej informacji o programie na stronie www.ekip.kujawsko-pomroskie.pl

Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza Włocławska 167 w Toruniu (budynek A, pok. 224). Tel. 56 699 55 24

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza zostało powołane przez samorząd województwa. Do głównych zadań organizacji należy przygotowywanie i realizacja programów szkoleniowych i stażowych dla pracowników administracji publicznej.

Beata Krzemińska – rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcie: Jacek Piotrowski