Szubin: Kradł, kradł, aż wpadł

Pięć zarzutów kradzieży artykułów drogeryjnych i perfum wartych łącznie prawie 4,5 tysiąca złotych usłyszał mieszkaniec Wągrowca, ujęty na gorącym uczynku przestępstwa. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym, że pracownik jednej z drogerii w Szubinie, ujął sprawcę kradzieży policjanci z miejscowego komisariatu otrzymali we wtorek (25.05.22) w południe. Przekazany dzielnicowym 35-latek został zatrzymany i dowieziony do jednostki. Tam zajęli się nim kryminalni, którzy dokładnie przeanalizowali sprawy zgłoszonych w ostatnim czasie kradzieży. Zweryfikowali też zabezpieczone nagrania z monitoringu i okazało się, że podejrzany jeszcze czterokrotnie był na „darmowych zakupach” w tym sklepie. Jego łup stanowiły przede wszystkim perfumy, ale też inne artykuły drogeryjne. Jak wyceniono, podejrzany wyniósł mienie o łącznej wartości prawie 4,5 tysiąca złotych.
Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, mieszkaniec Wągrowca usłyszał pięć zarzutów za kradzież, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią