Toaleta nowej generacji

Rozwiązania sanitarne oferują coraz więcej możliwości – w zakresie użytkowania, jak i aranżacji przestrzeni. Na znaczeniu zyskała higiena, minimalistyczny design, a co za tym idzie – wyższe standardy w urządzaniu łazienki. Odpowiedzią na te wyzwania są toalety myjące, które coraz częściej wypierają tradycyjne miski. Sprawdzamy ich zalety!

Nowy wymiar łazienki

W przypadku niewielkich pomieszczeń sanitarnych – a do nich zaliczyć można łazienki w większości polskich mieszkań – aranżacja przestrzeni to spore wyzwanie. Należy bowiem wygospodarować miejsce na miskę WC, szafkę do przechowywania kosmetyków, pralkę, umywalkę, wannę lub prysznic – tylko niektórzy mogą pozwolić sobie na jedno i drugie –nie wspominając już o akcesoriach, takich jak kosz na bieliznę. Co w sytuacji, gdy w planach mamy także bidet, jednak brak wolnej przestrzeni uniemożliwia nam swobodę projektowania? Odpowiedzią jest toaleta myjąca. Nie dość, że łączy funkcjonalność tradycyjnej miski i bidetu, to jest także kompaktowa w formie i minimalistyczna. To wszystko sprawia, że z powodzeniem może być instalowana także w niewielkich łazienkach.

Higiena – to podstawa!

Toalety myjące oferują nam więcej niż tradycyjne miski – nową użyteczność i nieznany dotąd wymiar komfortu.Teraz, kiedy większą wagę zaczęliśmy przywiązywać do takich kryteriów jak higiena i bezpieczeństwo, miski z funkcją bidetu stały się nieodzownym elementem wyposażenia łazienki. Rozwiązania te wymagają jednak pewnej zmiany w nawykach i sposobie myślenia. Jednak warto – nie ma bardziej naturalnego sprzymierzeńca czystości niż woda– mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Intuicyjna i prosta w obsłudze

Na temat toalet myjących krąży wiele mitów. Jeden z nich dotyczy samego użytkowania. Owszem, pierwsze modele wymagały sporej wiedzy w zakresie aktywacji poszczególnych funkcji. Odnosiło się wrażenie, że niezbędna jest instrukcja lub szkolenie z obsługi. Na tym podłożu zrodził się mit dotyczący wysokiego poziomu skomplikowania technologii. Jednak z czasem, podobnie jak design produktu, ewaluowała także intuicyjność.

W przypadku toalet myjących sprawdziła się zasada „mniej znaczy więcej”. Najnowsze modele są łatwe w obsłudze. Nie bez znaczenia jest również sposób sterowania, np. za pomocą subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. Są przemyślane, wyposażone tylko w niezbędne funkcje i cechują się prostotą działania. Warto pamiętać, że im mniej elementów, tym lepiej – nie tylko dla atrakcyjności wizualnej, ale także komfortu obsługi– tłumaczy ekspert TECE.

Montaż bez wysiłku

Instalacja miski z funkcją bidetu nie wymaga szczególnych warunków. Wystarczy doprowadzić ciepłą oraz zimną wodę oraz zastosować podstawowy zestaw montażowy dedykowany toaletom myjącym. Zatem nie jest także konieczna wymiana stelaża podtynkowego – wystarczy ten uniwersalny.

Co więcej – nie wszystkie toalety myjące wymagają przyłącza instalacji elektrycznej. Istnieją modele, które wprowadzają pewną innowację i działają w oparciu o baterię termostatyczną oraz kartusz do regulacji wody. Brak prądu, modułu zasilającego i mniej technologii – to większe bezpieczeństwo, sprawniejszy serwis i łatwiejsza wymiana poszczególnych elementów w przyszłości – wyjaśnia Aleksandra Drozdalska.

Cena – warta rozważenia

Ceny toalet myjących wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych i warunkowane są m.in. liczbą i rodzajem funkcji, w jakie wyposażony jest dany model. Dlatego warto zastanowić się, czy niezbędne są nam takie opcje jak podgrzewana deska, osuszanie, podświetlanie, sterowanie za pomocą smartfona. Wtedy może okazać się, że ceny tych rozwiązań tylko nieznacznie przewyższają modele tradycyjne, ale w zamian oferują nam niespotykaną dotąd funkcjonalność, higienę i bezpieczeństwo. Im mniej technologii, a więcej prostoty i przemyślanych funkcji, tym lepiej. Takie właśnie podejście stanowi punkt wyjścia do tworzenia rozwiązań, które są użyteczne i w zasięgu polskich gospodarstw domowych.

Toalety myjące oferują nam wiele – komfort, nowy wymiar higieny i możliwości aranżacji łazienki. Warto więc rozważyć, czy ta alternatywa dla tradycyjnych misek WC nie będzie właśnie tym, czego szukamy!

źródło: TECE