Tragedia na torze motocrossowym w regionie. Zginęła 15-letnia zawodniczka

Lipnowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w sobotę na torze motocrossowym w Lipnie.

W ten weekend rozgrywana była tam kolejna runda zaliczana do cyklu mistrzostw Polski w motocrossie. Niestety, już pierwszy dzień zmagań w Lipnie zakończył się tragicznym w skutkach wypadkiem.

Podczas jednego z wyścigów, koszmarny wypadek zanotowała 15-letnia Wiktoria Wicińska. Jak relacjonuje portal ścigacz.pl, zawodniczka KM Cross Lublin podczas drugiego wyścigu zmagań kobiet, upadła i kilkukrotnie koziołkowała z motocyklem. Jeszcze na miejscu prowadzona była jej reanimacja, a następnie 15-latkę śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do szpitala. Tam zawodniczka zmarła.

Przyczyny tragedii ustalają policjanci, którzy czynności prowadzą pod nadzorem lipnowskiej prokuratury. Zawody zostały odwołane.

To druga w krótkim odstępie czasu tragedia na zawodach motocrossu w kraju. Raptem niecały miesiąc temu, na torze Nowodwór k. Lubartowa poważnemu wypadkowi uległ Łukasz Lonka. Zawodnik zmarł następnie w szpitalu na skutek doznanych obrażeń.

Szymon Fiałkowski – Metropolia Bydgoszcz

fot. Przemysław Świderski/pomorska.pl