Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Papowie Toruńskim

686

Dzisiaj tj.02.12.2020 roku, około godz. 10:30 w Papowie, pod Toruniem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Mężczyzna jadący fordem focusem, w Papowie wykonując manewr skrętu w prawo w kierunku Papowa Osieki wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający szynobus. Ten manewr kierowca okupił własnym życiem.

Dzisiaj tj.02.12.2020 roku, około godz. 10:30 w Papowie pod Toruniem doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Na miejsce wypadku dyżurny  Policji natychmiast skierował policjantów z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Z ich ustaleń wynika, że mężczyzna jadący fordem focusem, drogą krajową nr 91 od strony Torunia prowadzącą w kierunku Gdańska, w miejscowości Papowo wykonał manewr skrętu w prawo i wjechał na przejazd kolejowy. W tym czasie torowiskiem również od strony  Torunia w kierunku Gdańska poruszał się szynobus.

Kierowca forda poniósł śmierć na miejscu.Na początku nie było wiadomo kim był mężczyzna. Policjanci potwierdzili jednak dane tego człowieka. To 60 -letni mieszkaniec Torunia. Dokładny przebieg zdarzenia wyjaśni śledztwo prowadzone przez toruńską prokuraturę.

KMP w Toruniu