Trwa akcja Znicz 2019

W czwartek (31.10.19r.) rano, zarówno na kujawsko-pomorskich drogach, jak i w całym kraju, rozpoczęła się akcja „Znicz 2019”. Policjanci we wszystkich powiatach naszego województwa prowadzą wzmożone działania. Na drogach spotkać można zdecydowanie więcej patroli, zwłaszcza, że funkcjonariusze „drogówki” wspierani są przez mundurowych innych pionów, a także Żandarmerię Wojskową, strażników miejskich oraz funkcjonariuszy ITD.

Tegoroczna policyjna akcja „ZNICZ 2019” zakończy się o godz. 22.00 w niedzielę (03.11). Do tego czasu na drogach możemy spodziewać się wzmorzonego ruchu, dlatego apelujemy do wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących na drodze.

Ze wstępnych statystyk wynika, że w naszym regionie dotychczas doszło do 4 wypadków, w których nikt nie zginął, a 4 osoby zostały ranne. Niestety nie obyło się bez pijanych kierujących. W ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych osób, które wsiadły za kierownicę po spożyciu alkoholu. 

Gdy wsiądziemy „za kółko” liczmy głównie na siebie, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, a dzięki temu ta podróż będzie bezpieczniejsza. Zwłaszcza w tych dniach, gdy wielu z nas wyrusza w drogę często z jednego krańca Polski na drugi, by odwiedzić groby swoich bliskich.

Mamy nadzieję, że zwiększona liczba patroli spowoduje, że zdejmiemy nogę z gazu,”włączymy” wyobraźnię i szczęśliwie dojedziemy do celu.

autor: st.asp. Piotr Duziak
zdjęcia: Robert Koniec (wykonane w Kcyni)