Uczniowie z nakielskiej Czwórki w Myślęcinku

260

Dnia 9 października 2020 r. uczniowie kl. VI B Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią udali się  na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Myślęcinku. Ogród Botaniczny przywitał nas malowniczym, jesiennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin i panującą wokół ciszą. Uczniowie zostali oprowadzeni po ogrodzie przez Panią Polę Szymczak, która ciekawie i z humorem opowiadała o bioróżnorodności roślin. Niektóre z nich  mogli dotknąć, a nawet spróbować. Poznali w ten sposób ciekawe zbiorowiska roślin, w tym arboretum przedstawiające formacje roślinne z całego świata i alpinarium z roślinnością górską.

Następnie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych  na temat badania czystości wód. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wykładu, na którym dowiedzieliśmy się między innymi o zasobach wody pitnej na świecie  oraz o tym, co możemy zrobić, żeby ograniczyć zanieczyszczenia. Po części teoretycznej przeszliśmy do zbadania czystości wody pochodzącej z trzech  okolicznych stawów.

Podczas wizyty w pasiece, która znajduje się na terenie Ogrodu Botanicznego młodzież poznała historię pszczelarstwa, dowiedziała się co pszczoła je, jakie zadania mają pszczoły w ulu, jak długo żyją, ile pszczół jest w ulu, miała również okazję spróbować dwóch rodzajów miodu. Na zakończenie uczniowie zasadzili cebulki dzięki którym wyrosną kwiaty uwielbiane przez pszczoły.

Wycieczka minęła wszystkim bardzo szybko. Młodzież pełna wrażeń wróciła do domu.

Wycieczkę zorganizowała: p. Dorota Kamińska, a opiekę nad uczniami sprawowała:p. Daria Kulińska

Materiał: Dorota Kamińska