Uczniowie Zespołu Szkół w Szubinie włączyli się w kampanię promocyjną „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”

Dnia 21.07.2020r. na Rynku w Szubinie oraz na Przystani Nakielskiej w Nakle nad Notecią przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bydgoszczy wspierani przez żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo” przeprowadzili kampanię promocyjną służby w Wojsku Polskim „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Pomimo okresu wakacyjnego, w obydwu tych miejscach podczas tego zadania udział wzięli uczniowie kadeci II klas wojskowych Technikum z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Obecność uczniów w mundurach z ZS wynikała m.in. z zawartych porozumień o współpracy, jakie nasza szkoła podpisała z WKU oraz 8 K-P Brygadą OT. Z naszych uczniów działanie to wsparli: Dominika Hejnicka, Wiktoria Rutkowska, Patryk Wojtczak, Aleksandra Jopek, Jacek Paszkiewicz i Jakub Komorowski.

Dziękujemy uczniom za to ochotnicze zgłoszenie się do współpracy w tym konkretnym wydarzeniu. Kolejną będzie uroczystość w Szubinie z udziałem licznej delegacji szkoły w dniu 15 sierpnia br. z okazji 100. Rocznicy bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego.

Zespół ds. promocji w Zespołu Szkół w Szubinie