W czterech szkołach bez zmian

W dniu 27 sierpnia 2019 roku burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią powierzył obowiązki dyrektora na najbliższe pięć lat dotychczasowym dyrektorom czterech szkół w gminie.

Czwórce dyrektorów szkół w nakielskiej gminie skończyła się kadencja. W związku z tym burmistrz może zastosować jedno z dwóch przewidzianych prawem rozwiązań: ogłosić konkurs na stanowisko, bądź też powierzyć obowiązki na kolejną kadencję. Burmistrz Sławomir Napierała skorzystał z tej ostatniej możliwości. Do ratusza zostały zaproszone dyrektorki czterech szkół naszej gminy. Burmistrz przekazał im słowa uznania za dotychczasową pracę i pogratulował przygotowania placówek do nowego roku szkolnego. Następnie wręczył akty powołania. Otrzymały je:

Anna Maćkowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią

Halina Lubiszewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nakle nad Notecią

Alina Sławkowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku

Iwona Szopińska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie

W związku z przeniesieniem przedszkola w Paterku do nowego obiektu szkoły, dotychczasowa dyrektor przedszkola Mirosława Przygoda, objęła funkcję wicedyrektora w ZS-P w Paterku. Burmistrz przekazał na jej ręce list gratulacyjny wraz z upominkiem i życzeniami dalszej owocnej pracy na nowym stanowisku.

Tomasz Rogacki – UMiG Nakło nad Notecią