W niedzielę otwarcie ścieżki rowerowo-pieszej z Nakła nad Notecią do Łochowic

Ścieżka pieszo-rowerowa łącząca Nakło z Bydgoszczą została ukończona! Rowerzyści długo czekali na ten dzień. Nowopowstała ścieżka pieszo-rowerowa, wiedzie z Nakła nad Notecią przez Występ, Potulice, Gorzeń aż do granicy powiatu nakielskiego. Teraz całość drogi z Nakła do Bydgoszczy można pokonać bezpiecznie na jednośladzie.

W związku z jej oficjalnym oddaniem do użytku Powiat Nakielski wraz z Miastem Bydgoszcz 19 września 2021 roku (niedziela) organizuje rajd rowerowy do Gorzenia. Start 19 września z dwóch miejsc:

  • 11:00 parking Ratusza w Bydgoszczy
  • 11:30 Przystań Powiat Nakielski w Nakle nad Notecią

Miejscem docelowym jest boisko w Gorzeniu, gdzie każda zarejestrowana osoba otrzyma ciepły posiłek oraz weźmie udział w  losowaniu ciekawych nagród i gadżetów. Rejestrować się na rajd można pod adresem:  https://b4sportonline.pl/rajd_rowerowy_bydgoszcz_naklo/

Osoby niezarejestrowane również mogą brać udział jednak nie będą one miały zapewnionego ciepłego posiłku ani nie wezmą udziału w losowaniu.

Rajd odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Stawiajmy na ekologiczne formy transportu, wybierzmy rower.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Autor artykułu: Magdalena Stepka – Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią