W trosce o bezpieczeństwo nad wodą – KMB w Wąsoszu.

Lato na całego. Na całego wciąż pracują służby w trosce o bezpieczeństwo nad wodą. W sobotę, 24 sierpnia br. nad jeziorem w Wąsoszu, w powiecie nakielskim, odbyła się kolejna akcja informacyjno-edukacyjna z cyklu wydarzeń pod nazwą. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Gry, zabawy, konkursy, a przede wszystkim rozmowa z ludźmi o bezpiecznym wypoczynku zdominowały całą atmosferę na plaży.

Uczestników wypoczynku odwiedzili: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak, Prezes Wojewódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Maciej Banachowski, Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią bryg. Sławomir Reszkowski , I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią kom. Zbigniew Sperkowski i inni przedstawiciele współuczestniczących w pikniku służb i instytucji. Gości przywitał gospodarz terenu, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski.

Służby ratownicze zaprezentowały swoje działania profilaktyczne zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy mogli wziąć udział w pokazie czynności resuscytacyjnych – pierwszej pomocy organizowanym przez WOPR oraz zapoznać się z zasadami dokonywania zgłoszeń na numery alarmowe. Dorośli za pomocą alkogooli mogli sprawdzić reakcję organizmu po zażyciu alkoholu. Duże zainteresowanie wzbudziły psy ratownicze oraz nurek w basenie, z całym oprzyrządowaniem do pracy pod wodą. Nurka oraz ekspozycję pożarniczą zapewnili strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej z Szubina i Rynarzewa.

Widowiskowym, zarazem pouczającym elementem pikniku był pokaz działań poszukiwawczo-ratowniczych rozgrywający się na jeziorze, przy współpracy wielu służb.

Małgorzata Jarocka-Krzemkowska