Walne Zgromadzenie Członków Koła Pszczelarzy w Nakle nad Notecią

Wczoraj, 22 marca 2023 roku w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym w Trzeciewnicy odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Koła Pszczelarzy w Nakle nad Notecią. Przybyłych członków i gości powitał prezes koła Ludwik Żurek. Po sprawach proceduralnych przedstawiono sprawozdania z działalności zarządu koła, komisji rewizyjnej i finansowe. Obecnie nakielskie koło pszczelarzy liczy 45 członków. Na koniec 2022 roku w kole było 1500 rodzin pszczelich, Wczorajsze zebranie odbyło się po przerwie spowodowanej pandemią covid.  Członkowie zarządu uczestniczyli w zebraniach sołeckich, gdzie przypominano i edukowano rolników ws. stosowania środków ochrony roślin. Spotykano się z młodzieżą w szkołach, spotkali się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią. Zorganizowano  „Wioskę Pszczelarską” podczas Jarmarku św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. Zakupiono za 43.000 złotych 9.861 kg cukru dla pszczelarzy. Koło w minionym roku otrzymało wsparcie od Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie, Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Firmy CERKO z Gdyni, Szymona Karolczaka i Medarda Jakś.

Członkowie Koła udzielili jednogłośnie absolutorium zarządowi koła. W trakcie dokonano wyboru nowych władz koła. Prezesem ponownie został Ludwik Żurek, skład zarządu i komisji rewizyjnej został wybrany w tym samym składzie co poprzednio.

W trakcie walnego uhonorowano witrażem: Sławomira Napierałę, Beatę Kaliską, Sebastiana Stożka, Firmę CERKO z Gdyni, J. Terpiłowską, A. Płotkę, A. Kuś, P. Kuś, O. Mikułana, J. Warmke.

Pszczółki trafiły do rąk:M. Kuś, J. Heyman, S. Stanek, T. Jurek

Pani sołtys Trzeciewnicy Krystynie Dawidowicz wręczono słodki upominek pszczelarza.

Gratulujemy wyróżnionym i życzymy sukcesów.

 

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski