Wojtek Cygowski wystąpił w Mroczy

Wojtek Cugowski – ceniony w branży muzycznej gitarzysta, multiinstrumentalista, wokalista obdarzony niezwykle melodyjnym głosem, kompozytor, autor tekstów, aranżer, znawca i wielbiciel rasowego rocka, zawitał w dniu 14 lutego 2024 roku do Mroczy do Hali Widowiskowo-Sportowej.
Ośrodek Kultury Mrocza zaprosił go ponownie, po jedenastu latach. Licznych gości przywitała dyrektor Małgorzata Papała. Najmłodszy uczestnik koncertu miał 7 lat, najstarszy ponad 70. Publiczność dopisała, bawiło się razem z nami 200 osób.
Gitarowy spektakl, pełen dobrych, mocnych dźwięków poprowadził Wojtek Cugowski. Dwóch wytrawnych muzyków połączyło siły w niezwykłym akustycznym duecie. Koncert na wokal i dwie gitary: Wojtek Cugowski i Bartek Jończyk.
W 2001 r. Wojtek z bratem Piotrem stworzyli grupę Bracia. Utwory z tego okresu także wybrzmiały na mroteckiej scenie. W swojej historii Wojtek działał z wieloma uznanymi artystami, zespołami i wykonawcami. Twórczo współpracował także ze swoim ojcem, Krzysztofem Cugowskim. Ich działania zaowocowały płytą „Zaklęty krąg”. Po przebojowej trasie projektu Cugowscy, Wojtek postanowił wrócić do korzeni i ponownie stanąć na scenie jako wokalista. Ze znawstwem i lekkością balansuje miedzy stylowym rockiem i bluesowymi klimatami. Czego doświadczyliśmy 14 lutego w Mroczy.
źródło: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy