Wspólne działania Policji i Straży Ochrony Kolei na terenie powiatu nakielskiego

Policjanci razem z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei kontrolowali obszary kolejowe. Celem wspólnych działań było sprawdzanie czy przestrzegane są przepisy porządkowe na tych terenach.

Celem działań, jakie wczoraj (04.09.19) prowadzili nakielscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei, było przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieży elementów infrastruktury kolejowej, a także kontrola przestrzegania przepisów porządkowych na obszarze kolejowym. Mundurowi sprawdzali także tożsamość i legalność pobytu osób przemieszczających się po tych terenach.

Sprawdzeniem objęta została trasa kolejowa Nakło nad Notecią-Samostrzel oraz dworce kolejowe w tych miejscowościach. Policjanci i „sokiści” zwracali też uwagę na akty wandalizmu, dewastacje, graffiti oraz kradzieże na szkodę podróżnych.

Podczas wspólnych działań funkcjonariusze około godziny 9.45 w Samostrzelu zatrzymali do kontroli drogowej mazdę, którego kierujący chwilę wcześniej wjechał na przejazd kolejowy pomimo, iż podnoszenie zapór nie zostało zakończone. Wobec 44-letniego mieszkańca Nakła, w związku z popełnionym wykroczeniem, sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

Wspólne działania Policji i Straży Ochrony Kolei na terenie powiatu nakielskiego prowadzone będą do 9 września br.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią