Wspólne kontrole Policji i Sanepidu w powiecie sępoleńskim

Sępoleńscy policjanci, wspólnie z pracownikami Sanepidu, po raz kolejny sprawdzali przestrzeganie wytycznych sanitarnych. Sprawdzane było przede wszystkim zasłanianie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego, jak również czy właściciele lokali handlowych dostosowały się do sytuacji epidemicznej.

W miniony weekend (21-23.08.20) sępoleńscy funkcjonariusze wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim przeprowadzili działania, których celem było zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Podczas akcji sprawdzano, czy mieszkańcy oraz osoby przebywające gościnnie na terenie powiatu sępoleńskiego zasłaniają usta i nos, czy zachowują dystans społeczny, a także czy w obiektach handlowych dostępne są środki do dezynfekcji rąk bądź rękawiczki. Stróże prawa odwiedzili m.in. placówki handlowo-usługowe, punkty gastronomiczne, bazy noclegowe, plaże oraz miejsca gdzie odbywały się imprezy plenerowe. W przypadkach ujawnionych nieprawidłowości, policjanci zastosowali pouczenia.
Podobne kontrole miały miejsce w ubiegły czwartek (20.08.20) na terenie Centrum Rekreacji i Sportu w Sępólnie Krajeńskim gdzie przebywali uczestnicy trzech obozów sportowych. Tu także mundurowi nie ujawnili nieprawidłowości.Policjanci apelują!
Pamiętajmy, że wszystkie wprowadzone ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Policjanci przypominają, że osoby nieprzestrzegające obostrzeń w związku z koronawirusem mogą zostać ukarane mandatem karnym do 500 zł. Funkcjonariusze mogą również skierować wniosek do sądu.

autor: asp. Małgorzata Warsińska