Wycieczka mieszkańców z terenu Samorządu Mieszkańców nr 4 do Doliny Charlotty i Ustki

Dnia 14 sierpnia 2022 roku Zarząd Samorządu Mieszkańców nr 4 w Nakle nad Notecią zorganizował wycieczkę do malowniczo położonego kompleksu „Doliny Charlotty”.
Zainteresowanie wycieczką kolejny raz zaskoczyło organizatorów. Z powodu wysokiej frekwencji trzeba było wynająć dwa autokary. Udział wzięło ponad sto osób.
Na uczestników czekało wiele atrakcji. Zwiedzali zoo, w którym podziwiali różne gatunki zwierząt. Duże wrażenie zrobiły surykatki, małpy kapucynki, nutrie, kapibary i wiele innych. Na terenie zoo znajdowała się Kraina Bajek z naturalnej wielkości rzeźbionymi postaciami. Odczytywane były również bajki. Zwiedzając, dzieci przeniosły się do świata dziecięcej literatury. Spotkać tu można było Czerwonego Kapturka i strasznego wilka, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Calineczkę, Kota w butach, Jasia i Małgosię, Pinokia, a także Rybaka i Złotą Rybkę. Wszyscy skorzystali z atrakcji jaką było „Wodne Safarii”, czyli rejs statkiem. O zwierzętach w ciekawy sposób opowiadał przewodnik. W trakcie tej atrakcji zrobiono postój na wyspie lemurów.
W ośrodku dzieci bawiły się na bogato wyposażonym placu zabaw. Wycieczkowicze skorzystali również z  pobytu w motylarni, by przyglądać się wielu niespotykanym gatunkom tych owadów.
Chętne osoby mogły skorzystać z jazdy konnej lub z parku linowego. Następnie udano się do fokarium, gdzie prezentowano bardzo interesujący pokaz karmienia fok wraz z treningiem i badaniem medycznym. Foki, ku zdumieniu obserwatorów, okazały się bardzo bystrymi zwierzętami, które wykonywały rozmaite sztuczki.
Po tych wielu wrażeniach przyszedł czas na relaks na plaży w Ustce.

Samorząd serdecznie dziękuje za miłą atmosferę.

Katarzyna Borzych – Kubacka – Przewodnicząca  Samorządu Mieszkańców nr 4 w Nakle nad Notecią