Wydarzenia w dniu 11 listopada w Nakielskim Ośrodku Kultury

Tegoroczne świętowanie odzyskania niepodległości w Nakle będzie podzielone na dwie części. Pierwsza z nich to tradycyjny kiermasz na nakielskim Rynku, który rozpocznie się o godzinie 11:00. Podczas kiermaszu będzie można skosztować potraw lokalnych, a także zakupić produkty rękodzielnicze oraz tradycyjne rogale. Nie zabraknie również elementów i niespodzianek patriotycznych.
Wieczorem zapraszamy na koncert pn. „Wieczór Niepodległości”, który w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem. W tym roku nie zabraknie znanych polskich utworów, nie tylko patriotycznych, które pod kierownictwem Michała Gacki wykonają chóry Soli Deo i Nadzieja. Tegoroczny koncert to także polski folklor, który zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca Krajna. 11go listopada na sali konferencyjnej będą rozbrzmiewać również najbardziej znane utwory z Halki, Strasznego dworu i innych dzieł z racji, ogłoszenia roku 2019, rokiem Stanisława Moniuszki. Utwory zaprezentuje Leszek Holec, a przy pianinie towarzyszyć mu będzie Magdalena Holec.
Na koncert zapraszają Burmistrz gminy Nakło nad Notecią oraz Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury. Początek koncertu o godzinie 18:00, wstęp jest bezpłatny.

Michał Dubkowski – Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury