Wyjazd integracyjny I medycznej i I prawniczej nakielskiego Liceum do Torunia

We wtorek 8.10.2019 r. odbył się wyjazd integracyjny klasy I prawniczej i I medycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią. Dzień rozpoczął się w miłej atmosferze oraz z dobrymi humorami i mimo późniejszego deszczu nie przestaliśmy cieszyć się ze wspólnego wyjazdu do Torunia.

Pierwszym punktem docelowym był Teatr im. Wilama Horzycy, gdzie uczestniczyliśmy w odbiorze sztuki „Tango” Sławomira Mrożka, w reżyserii Piotra Ratajczaka. Zdania na temat spektaklu były podzielone, ale większość z nas była usatysfakcjonowana.

Następnie skierowaliśmy się do „Invisible House”, czyli Niewidzialnego Domu, który wprowadził nas w świat osób niewidomych. Doświadczenie innej rzeczywistości, rozmowy z osobami niewidomymi okazały się cenną lekcją życia i wywołały silne, często skrajne emocje.

Kolejną niespodzianką była gra terenowa, polegająca na odszukaniu obiektów charakterystycznych dla Torunia, zrobieniu z nimi zdjęcia, aby ostatecznie otrzymać adres i dotrzeć do restauracji, w której zarezerwowany był obiad.

Pogoda była deszczowa, ale mimo wszystko bawiliśmy się znakomicie i z toruńskimi piernikami wróciliśmy do Nakła nad Notecią.

W imieniu całej klasy pierwszej prawniczej i pierwszej medycznej chciałabym podziękować wychowawczyniom za wspaniały dzień i liczymy na więcej takich wyjazdów.

Daria Mateja – I prawnicza