Wypadek z udziałem tramwaju w centrum Bydgoszczy

Groźne zderzenie w centrum Bydgoszczy.  Ulica Jagiellońska jest zablokowana po wypadku z udziałem tramwaju.

Do wypadku doszło w sobotę po godz. 16:00 na ul. Jagiellońskiej, naprzeciwko budynku poczty. Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny. Według informacji służb ratowniczych w zdarzeniu wzięły udział trzy samochody (m.in. volkswagen passat) oraz Swing o numerze bocznym 118 jadący na linii nr 5 w kierunku Rycerskiej.

Tramwajem podróżowało ok. 60 osób. Jedna z nich, a także jedna osoba z samochodu osobowego zostały zabrane do szpitala. – Prowadzimy działania. Droga jest obecnie zablokowana – informuje oficer dyżurny ze stanowiska kierowania. Na miejscu są trzy zastępy straży i sześć zespołów ratownictwa medycznego.

Linia nr 8 z Rycerskiej jeździ do Lasu Gdańskiego, 3 i 5 od Focha do pętli Bielawy, 2 i 10 z Lasu Gdańskiego do pętli Wilczak, 4 i 6 z Bielaw do Rycerskiej, 2,4,6 i 8 od ronda Fordońskiego do pętli Wyścigowa, 5 i 10 z Fordonu do zajezdni tramwajowej, a 3 z Łoskonia do Babiej Wsi. Pomiędzy rondem Jagiellonów a Fordońskim wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Aktualizacja 18:00 – Wciąż trwa usuwanie skutków wypadku. Jagiellońska w strone Focha zablokowana. Na miejscu pracuje policja.

Wkrótce więcej informacji.

Sebastian Torzewski – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcia: bydgoszcz 998 i Sebastian Torzewski