„Zakazowiec” wpadł na radar

Zakaz prowadzenia pojazdów miał 51-latek, którego zatrzymała wczoraj w Zalesiu nakielska „drogówka”. Kierowca seata wpadł, bo przekroczył dozwoloną prędkość.

Wczoraj (20.11.19) nakielska drogówka kontrolowała prędkość pojazdów przemieszczających się przez miejscowość Zalesie. Krótko po 19 mundurowi zauważyli jadącego ze znaczną prędkością seata. Pomiar wykazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h.  

Policjanci wydali kierowcy sygnał do zatrzymania. Siedzący za kierownicą seata 51-latek oświadczył mundurowym, ze nie okaże prawa jazdy do kontroli, gdyż nie ma ze sobą tego dokumentu. Prawda okazała się jednak zupełnie inna.

Podczas sprawdzania personaliów kierowcy w policyjnych systemach wyszło na jaw, że w 2018 roku bydgoski sąd wydał 51-latkowi zakaz prowadzenia pojazdów, który jest nadal aktualny. Mieszkaniec szubińskiej gminy już nic nie musiał tłumaczyć. Za przekroczenie dozwolonej prędkości 51-latek otrzymał mandat. Dostał też zakaz dalszej jazdy, a ze złamania sądowego zakazu przyjdzie mu się wytłumaczyć. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo to grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne