Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w nakielskim Staszicu

Za nami uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów. To wydarzenie, któremu przewodniczyła Dyrekcja szkoły w osobach Dyrektora p. Dariusza Jana Betschera i Wicedyrektora p. Sandry Kurdynowskiej, odbyło się 26 kwietnia w naszej hali sportowej i zgromadziło licznie zebranych uczniów ostatnich klas technikum i liceum, jak również przybyłych gości, w tym rodziców osób, które osiągnęły najlepsze wyniki w nauce i członków Szkolnej Rady Rodziców. Nie mogło oczywiście zabraknąć wychowawców klas maturalnych, którymi byli:

– p. Justyna Jamnik-Bojewska: klasa 4A Liceum Ogólnokształcącego

– p. Michał Stachowski: klasa 5bP Technikum Organizacji Turystyki

– p. Maciej Muzalewski: klasa 5cP Technikum Ekonomicznego

– p. Alicja Kaniewska i p. Agnieszka Rotkiewicz: klasa 5dP Technikum Reklamy

– p. Małgorzata Fedec: klasa 5eP Technikum Informatycznego

– p. Joanna Rosińska-Bury: klasa 5fP Technikum Logistycznego

Tegoroczni absolwenci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce zostali nagrodzeni książkami, a najlepszych sportowców wśród uczniów, którzy opuszczają w tym roku mury Staszica, uhonorowano specjalnymi statuetkami. Tradycyjnie już na forum szkoły wręczone zostały świadectwa z biało-czerwonym paskiem dla abiturientów z najwyższymi średnimi. Głos zabrali: przedstawiciel współpracującego z naszą szkołą Banku Spółdzielczego, przewodniczący prezydium Rady Rodziców, jak również przedstawiciele maturzystów, którzy podziękowali Gronu Pedagogicznemu za przekazaną wiedzę i całej społeczności szkolnej za wspólnie spędzony czas.

Elementem tego wydarzenia była też część artystyczna, na którą złożyły się dwie piosenki: „Stay” z repertuary Rihanny w wykonaniu Marii Niedbały z klasy 2D i Kariny Katafiasz z 1B, oraz „Dni których nie znamy” Marka Grechuty zaśpiewane przez Marię i Karinę, do których dołączyli: Jakub Wiatr z klasy 3D, Martyna Lepczyńska kl. 4B oraz Zuzanna Szczepaniak i Wiktoria Mazgaj obie z klasy 5bP.

Na sam koniec pozostały jeszcze wspólne pamiątkowe zdjęcia, ostatnie spotkania z wychowawcami w klasach i teraz już oczekiwanie na egzaminy, które rozpoczną się tuż po tegorocznej Majówce. Trzymamy kciuki i jesteśmy przekonani, że wszyscy tegoroczni absolwenci Staszica osiągną świetne wyniki na Maturze 2024.

Rafał Popowski, ZS im. Staszica w Nakle nad Notecią