Zapraszamy do Kcyni na Święto Wojska Polskiego oraz koncert orkiestr i Dzień Darmowych Dmuchańców

Zapraszamy Państwa na wydarzenia w Kcyni w dniu 15 sierpnia 2019 roku. Od godzin rannych odbędą się gminne uroczystości obchodów Święta Wojska Polskiego. O godz. 9.15. zaplanowano zbiórkę pocztów i delegacji na placu przy remizie OSP Kcynia, a następnie przemarsz w kierunku płyty Rynku. W centrum miasta Burmistrz Kcyni Marek Szaruga wygłosi okolicznościowe przemówienie i nastąpi złożenie wiązanek w miejscach pamięci. O godz. 10.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny.
O godz. 15.00 zapraszamy na jubileuszowy koncert orkiestr i dzień darmowych dmuchańców na płycie Rynku w Kcyni. Wystąpią orkiestry dęte z: Kcyni, Nakła i Solca Kujawskiego. Kcyńska orkiestra obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia i zagra po raz pierwszy na instrumentach zakupionych z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. Infrastruktura kultury. Dodatkowo Urząd Miejski w Kcyni sfinansuje darmowe dmuchańce dla dzieciaków.
Będzie także malowanie buzi, warkoczyki i pojawią się „żywe maskotki”. Kulinarne pyszności, watę cukrową i popcorn będzie można nabyć na stoisku KGW Sami Swoi.
Zapraszamy serdecznie! Organizatorem głównym jest Urząd Miejski w Kcyni i Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni. Partnerami przedsięwzięcia są: Bank Spółdzielczy w
Kcyni, Orkiestra Dęta OSP Kcynia, KGW Sami Swoi, Nie pękaj.
Patronat nad wydarzeniami objął Burmistrz Kcyni Pan Marek Szaruga i Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kurant.

Mat. Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni