Zapraszamy na drugą część spotkania „Ze Szlakiem w świat”

Pierwsze spotkanie w ramach „Ze Szlakiem w świat!”, kiedy to odwiedzili nas Buchanka Travellers okazało się sukcesem, więc w grudniu zapraszamy na drugą część. Tym razem zwracamy się ku kobiecemu podróżowaniu, ale nadal pozostajemy w sferze motoryzacji!

Monika Jendrzejewska – bydgoska dziennikarka radiowa, podróżuje od 20 lat, a samotnie od 3 lat. Uwielbia góry, fajne samochody i wszystko co słowackie – oprócz parówek! Najczęściej podróżuje niezniszczalnym, 18-letnim Lanosem. Gdyby zliczyć wszystkie jej wyjazdy, przejechała kilometrów więcej, niż wynosi obwód Ziemi. A gdyby zliczyć wszystkie awarie jej Lanosa, można by kupić za to przyzwoite niemieckie auto, albo dojną krowę w Sudanie Południowym. Podróże dają jej wolność, siłę, okazje do rozwoju i pracy nad sobą.

Podczas spotkania opowie o podróżowaniu nie tylko w kontekście geograficznym, ale też o podróży w głąb siebie. Posłuchacie o tym, jak samotność sprzyja podróżowaniu, i jak je utrudnia. Dowiecie się jak pokonać lęk i jak podróż wpływa na stan ducha. Będzie też o zaradności, odwadze, realizacji dziwnych pomysłów i radzeniu sobie w obcym mieście z urwanym tłumikiem.

Zapraszamy w sobotę 14 grudnia 2019 r. do Centrum Edukacji Muzealnej MOB (ul. Mennica 6 – Wyspa Młyńska, Bydgoszcz) o godzinie 15.00. Bilety: 5 zł normalny, 3 zł ulgowy dostępne na miejscu.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy