Zarzuty za kradzież z gospodarstwa rolnego

Mieszkaniec podkcyńskiej wsi, pow. nakielski, usłyszał zarzuty po tym, jak z jednego z gospodarstw rolnych ukradł mienie warte około 4 tysiące złotych. O losach złodzieja zdecyduje niebawem sąd, a zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Zgłoszenie o tym, że właściciel jednego z gospodarstw rolnych na terenie kcyńskiej gminy, pow. nakielski, podejrzewa, że został okradziony, wpłynęło do policjantów w miniony poniedziałek (21.09.20).
Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że faktycznie do kradzieży doszło, a z gospodarstwa zginął rower oraz części maszyn rolniczych warte łącznie około 4 tysiące złotych. Zdarzenie zarejestrował monitoring dlatego ustalenie personaliów podejrzanego nie było trudne, a pomógł w tym pokrzywdzony, który rozpoznał złodzieja. Ten został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w mieszkaniu w podkcyńskiej wsi. 51-latek był pijany, dlatego trafił do policyjnego aresztu.

Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kradzieży, a zebrany przez mundurowych materiał dowodowy zostanie przekazany do sądu, który zdecyduje o dalszych losach podejrzanego. W myśl obowiązujących przepisów za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią
zdjęcie ilustracyjne