Zawody wędkarskie dla osób niepełnosprawnych

W dniu, 22 sierpnia 2019 roku nad Jeziorem Młotkowieckim już po raz siódmy odbyły się zawody wędkarskie dla osób niepełnosprawnych z domów pomocy społecznej i warsztatów terapii zajęciowej. działających na terenie powiatu pilskiego. W tym roku zaproszono także na zawody druźynę z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku. Patronat nad zawodami objął starosta pilski Eligiusz Komarowski. Zawody zorganizował Dom Pomocy Społecznej s Chlebnie, wraz z kołem PZW w Wyrzysku, który zapewnił obsadę sędziowską. W zawodach uczestniczyło siedem dwuosobowych drużyn z domów pomocy społecznej w Dębnie, Chlebnie, Rządkowie, Falmierowie, Suchorączku, a także warsztatów terapii zajęciowej w Liszkowie i Morzewie. Niecodzienne wydarzenie swoja obecnością zaszczycili i kibicowali łowiącym zaproszeni goście: wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Wasiak, prezes Okręgu Nadnoteckiego PZW Czesław Pachowicz, sołtys wsi Młotkówko Wiesław Korpal,a także dyrektorzy domów pomocy społecznej z: Falmierowa – Iwona Zawitowska, Dębna – Filip Perliński oraz główny administrator w DPS w Rzadkowie – Marek Madaj. Piękna bezwietrzna, słoneczna z małymi obłoczkami pogoda sprzyjała łowiącym, którzy z różnym szczęściem gromadzili w siatkach swe płocie, leszcze, wzdręgi, okonie. Należy podkreślić fakt, iż wszyscy zawodnicy złowili ryby. Po zawodach odbył się piknik integracyjny, który przebiegał w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Następnie odbyła się dekoracje zwycięzców. Puchary i dyplomy wręczali przedstawiciele władz Powiatu. Trzy najwyżej sklasyfikowane drużyny otrzymały puchary z rąk p. starosty, a każda drużyna otrzymała wędzisko z rąk prezesa Pachowicza. Trzech najwyżej sklasyfikowanych zawodników otrzymało nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego(wędzisko lub kołowrotek) zawodnik ponadto otrzymał upominek w postaci czapeczki wędkarskiej i prezentu przygotowanego przez Starostwo Powiatowe w Pile. Klasyfikacja VII Powiatowych Zawodów Wędkarskich dla Osób Niepełnosprawnych:
Drużynowo:
I miejsce – DPS w Chlebnie 3615 pkt
II miejsce – WTZ w Morzewie 3545 pkt
III miejsce – DPS w Suchorączku 790 pkt
IV miejsce – DPS w Dębnie 710 pkt
V miejsce – DPS w Rzadkowie 445 pkt
VI miejsce – DPS w Falmierowie 345 pkt
VII miejsce – WTZ w Liszkowie 70 pkt
Indywidualnie:
I miejsce – Piotr Zdanowicz, WTZ w Morzewie 2531 pkt
II miejsce – Marta Kowalska, DPS w Chlebnie 2325 pkt
III miejsce – Izabela Skuńczyk, DPS w Chlebnie 1290 pkt
IV miejsce – Tomasz Martenka, WTZ w Morzewie 1010 pkt
V miejsce – Marek Kluk, DPS w Dębnie 590 pkt

Ta udana impreza integrująca osoby niepełnosprawne naszego powiatu zachęca nas do organizowanie kolejnych edycji zawodów wędkarskich w następnych latach. Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne podobne zawody w przyszłym roku.

Organizatorzy z tego miejsca pragną serdecznie podziękować Panu staroście pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu, prezesowi Okręgu Nadnoteckiemu Czesławowi Pachowiczowi oraz wszystkim pozostałym osobom za okazane wsparcie i pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów. Zachęcają wszystkich do wędkowania w ciągu całego roku i życzą wielu miłych chwil spędzonych z wędka nad wodą.

tekst i foto: koło PZW w Wyrzysku