Zderzenie ciągnika rolniczego z samochodem na DK10 w Mrozowie. Kobieta i dziecko w szpitalu

Dzisiaj, 24 września 2023 roku około godz. 10:10 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zderzenie dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 10 w Mrozowie, gmina Sadki.

– Z wstępnych ustaleń wynik, iż kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, 24-letni mieszkaniec gminy Łobżenica nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru skrętu w lewo, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Toyota RAV4, którego kierowca wykonywał w tym czasie manewr wyprzedzania. Na skutek uderzenia pojazd Toyota zjechał na pobocze gdzie dachował. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Dwóch pasażerów samochodu osobowego kobieta i dziecko zostali zabrani do szpitala. Na miejscu zdarzenia wyznaczono objazdy. Prowadzone są czynności w celu ustalenia okoliczności i przyczyny zderzenia. – informuje p.o. oficera prasowego KPP w Nakle nad Notecią asp. Zofii Wrzeszcz.

W działaniach ratowniczych udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, OSP Sadki, ZRM oraz Policja.

 

tekst: Dariusz Wojciechowski