Złodziej zatrzymany po niespełna godzinie

Policjanci z Szubina, pow. nakielski, w niespełna godzinę zatrzymali 25-latka podejrzanego o kradzież portfela na tzw. wyrwę. Okazało się, że złodziej ma na sumieniu także włamanie, do którego doszło kilka dni wcześniej na terenie miasta. Wczoraj szubinianin mężczyzna usłyszał zarzuty.

Zgłoszenie o tym, że na terenie miasta miała miejsce kradzież portfela na tzw. wyrwę miejscowa policja otrzymała w minioną środę (3.07.19) w południe. Jak wynikało z informacji przekazanej przez pokrzywdzonego złodziej najpierw poprosił o papierosa, a po chwili wyrwał z kieszeni mężczyzny portfel z gotówką oraz dokumentami i uciekł. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę ponad 700 złotych.

O zuchwałej kradzieży na jednej z szubińskich ulic zostały powiadomione patrole pełniące służbę na terenie gminy. Niespełna godzinę zajęło dzielnicowym z miejscowego komisariatu zatrzymanie ustalonego sprawcy. 25-latek miał przy sobie skradzione dokumenty oraz część gotówki. Z racji tego, że był pijany trafił prosto do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że 25-latek ma na sumieniu także włamanie na strych jednej z miejskich kamienic, do którego doszło kilka dni wcześniej. Zginęło wtedy mienie warte aż 900 złotych.

Wczoraj (4.07.19), na postawie zgromadzonego materiału dowodowego, kryminalni przedstawili 25-latkowi zarzuty kradzieży portfela oraz włamania na strych. Zachowanie mieszkańca Szubina oceni sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Damian Moczadło – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią