Złoty w podrzucie i brązowy medal w dwuboju Wiktorii Wołk w Sofii

2024 AWF AWC TASHKENT, UZBEKISTAN
Fenomenalne wieści z Mistrzostw Europy w Sofii! Mamy drugi medal, a wywalczyła go Wiktoria Wołk w kategorii 64 kg!
W rwaniu, mimo pierwszych dwóch nieudanych prób, Wiktoria pokazała niesamowitą determinację i w trzeciej próbie zaliczyła ciężar 94 kg!
Ale to jeszcze nie koniec emocji! W podrzucie nasza zawodniczka dawała z siebie wszystko, pokonując w pierwszej próbie ciężar 115 kg, a w kolejnej 118 kg, co na tamtą chwilę dawało jej drugie miejsce w tej części rywalizacji.
A potem nadeszła chwila triumfu! Rywalki zaczęły „palić” swoje podejścia, po czym było już wiadomo, że Wiktoria sięgnie po medal w podrzucie! Została jej jedna próba, którą wykorzystała w stu procentach – założyła na sztangę tyle, ile trzeba było by zdobyć upragniony medal. Bezbłędnie poradziła sobie z ciężarem 121 kg, zdobywając brązowy medal w dwuboju z wynikiem 215 kg i dodatkowo złoto w podrzucie!
Wyniki 118 i 121 kg w podrzucie oraz 215 kg w dwuboju to nowe rekordy Polski Elite i U23!
Złoty medal wywalczyła reprezentantka Ukrainy, Hanna Davydova, z wynikiem 220 kg (100+120), a srebro przypadło jej rodaczce, Svitlani Samuliak – 219 kg (101+118).
Zawodniczki dekorował dumny Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Waldemar Gospodarek.