Znamy półfinalistów Nakielskiej Ligi Siatkówki

W rewanżowych spotkaniach ćwierćfinałowych Nakielskiej Ligi Siatkówki obyło się bez niespodzianek. Drużyny, które zwyciężały w pierwszych meczach, również i dziś nie miały problemów z pokonaniem rywali. Za tydzień w półfinałach spotkają się Strefa Łochowo ze Starą Gwardią oraz MiSSM Trzecia Fala z Spmedia.pl

VolleyballTeam Mrocza – Stara Gwardia NTS 0:2 (19:25, 18:25)

Mimo że mroczanie mieli kłopot ze skompletowaniem składu, to zaprezentowali się całkiem nieźle. Aż do połowy obydwu setów potrafili nawiązać walkę z wyżej notowanymi przeciwnikami. Co prawda duża liczba zepsutych serwisów nieco psuła dobre wrażenie, ale poza tym ich gra wyglądała dużo lepiej niż ostatnio. Przewaga Gwardzistów nie podlegała jednak dyskusji, mieli pełną kontrolę i w kluczowych fragmentach zaznaczali swoją przewagę. Końcówki i pierwszej, i drugiej partii należały do nich – wygrali je w stosunku 7:1 oraz 7:2, co okazało się decydujące dla losów pojedynku. Najbardziej regularnie punktował Maciej Tomczyński, który uzbierał 11 oczek na swoim koncie.

Kolibry SKS Olender Wielka Nieszawka – Spmedia.pl 0:2 (21:25, 20:25)

To spotkanie miało potencjał na wyrównaną rywalizację, ale podobnie jak przed feryjną przerwą, gracze Spmedia.pl wzorowo wywiązali się z roli faworytów. Przeważali w każdym elemencie gry, trudną zagrywką odrzucając Kolibry od siatki. Juniorzy rzadko mogli w wyniku tego uruchamiać swoich środkowych, a skrzydłowi popełniali sporo błędów i atakowali na niskiej skuteczności. Po pierwszym secie przegranym do 21 mało realnym wydawało się wygranie przez Nieszawkę trzech kolejnych odsłon. Już pierwszy stopień okazał się za wysoki do przeskoczenia, słaba końcówka w jej wykonaniu przesądziła o końcowym zwycięstwie Spmedia.pl Poprowadził ich do tego Mateusz Kiersznicki, który do dziewięciu oczek zdobytych atakiem dorzucił trzy zagrywki, co sprawia, że pewnie zmierza po statuetkę dla najlepszego gracza w tym elemencie.

Pol – Ast Bydgoszcz – MiSSM Trzecia Fala 0:2 (10:25, 16:25)

Pierwsze starcie tych ekip było niesamowicie jednostronne i niestety dziś było podobnie. Bydgoszczanie, którzy niejednokrotnie w tym sezonie prezentowali się dobrze lub bardzo dobrze, ponownie zagrali poniżej swych możliwości. MiSSM nie miała najmniejszych kłopotów ze zdobywaniem kolejnych punktów, a jejzagrywka siała spustoszenie wśród rywali. Zawodnicy Pol – Ast popełnili ogromną liczbę prostych błędów, przez co pojedynek nie należał do tych z gatunku „wielkie widowisko”. Jedyne remisy w tym meczu odnotowano przy stanie… 0:0. To zdanie mogłoby posłużyć za komentarz do całego dwumeczu…

Strefa Łochowo – Wczorajsi 2:0 (25:20, 25:22)

Można było oczekiwać, że Wczorajsi powalczą choćby o seta i wystawią na próbę nerwy graczy Strefy. Zaczęli jednak źle – od stanu 0:4, co rzuciło cień na ich całą grę w pierwszym secie. Po dobrej serii zagrywek Patryka Szulca Łochowo wygrywało 12:7, a chwilę później już 20:12. Mimo zaangażowania młodzieży, chaos w ich grze nie pozwalał na wyprowadzanie skutecznych ataków. Co rusz pojawiały się u nich szkolne błędy, ale wraz z upływem czasu ich gra stopniowo się poprawiała. Kilka piłek skończył Mateusz Bruski, łochowianie byli zmuszeni nawet wziąć czas (12:14), ale właśnie tuż po nim zanotowali sześciopunktową serię, która zapewniła im względny spokój – dowieźli tę przewagę do końca i mogli się cieszyć z awansu do strefy medalowej. Tam czeka na nich trudniejszy przeciwnik, bowiem w starciu ze Starą Gwardią z pewnością nie będą mogli sobie pozwolić na chwile najmniejszej słabości. Na wyróżnienie zapracował Mateusz Krupiński, który podobnie jak Kiersznicki wśród serwujących, przoduje w klasyfikacji bloków – dziś dorzucił kolejne cztery i ma ich w sumie już 27.

Protokoły meczowe będą dostępne w załączonych plikach poniżej (pod fotorelacją).