Znany jest wstępny termin budowy S-10 do Warszawy. Wielu z nas tego nie dożyje

Droga ekspresowa S-10 połączyć ma zewnętrzną obwodnicę Warszawy z Toruniem, Bydgoszczą i Szczecinem. Budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń planuje się do 2025 roku, odcinek zachodni w kierunku Szczecina to perspektywa kolejnych lat, ale dość sensacyjny wydać się może termin oddania odcinka na wschód od Torunia.

W poniedziałek 25 stycznia odbyło się spotkanie on-line dla samorządów z województw mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, na temat prac nad studium korytarzowym dla tej inwestycji. Jak poinformował na łamach portalu petronews.pl prezydent Płocka Andrzej Nowakowski,termin realizacji odcinka GDDKiA określiła na lata 2035-2040, czyli za prawie 20 lat.

Sądny tydzień dla odcinka Bydgoszcz – Toruń

Goszczący dwa tygodnie temu w Bydgoszczy minister Andrzej Adamczyk zapowiedział, że przetarg na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń ogłoszony będzie po uprawomocnieniu się decyzji środowiskowej. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska planowała rozstrzygnąć postępowanie odwoławcze w tym tygodniu, ale w przeszłości termin wydania ostatecznej decyzji się zmienił. W tym tygodniu dowiemy się, czy postępowanie środowiskowe dobiegnie końca, czy zostanie wyznaczony nowy kilkumiesięczny termin.

Łukasz Religa – Portal Kujawski.pl